Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı

Bakanlıklar yeni yıl bütçesi ile birlikte personel alım ilanlarına hız verdi. Bir çok Bakanlık ihtiyaçları doğrultusunda personel alım ilanları yayımlarken, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan alım ilanına göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı yapacak.

Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Yardımcısı ile AB Uzman yardımcısı kadrolarına alım 

Alım yapılan personelin 35’i Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı kadrosunda, 10’u ise AB Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam edilecek.

KPSS ve Taban puan şartı ;

Alımlar kurumun yapacağı giriş sınavına göre yapılacak olup, şartlar taşıyan adaylarda mezun oldukları bölüme göre kpss puan türü ve en az 70 puan şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı;

Başvurular, sadece e-Devlet – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve 17 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayıp 01 Şubat 2022 Salı günü saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabilir. Posta ve şahsen yapılan başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kadro dağılımı aşağıdaki gibidir ;

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Giriş sınavı şekli zamanı ;

Giriş sınavına katılma şartları, sınav tarihi ve yeri, sınavın yapılış şekli, değerlendirme yöntemi, KPSS puan türleri ve asgari puanlar, puan sıralamasına göre kaç adayın çağırılacağı, son başvuru tarihi, başvuruda istenecek belgeler, öğrenim dallarına ait kontenjanlar, başvuru yeri ve sınavla ilgili diğer hususlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresinde ileriki bir tarihte yayınlanacaktır.

Başvuru şartları neler?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
2) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,
3) ÖSYM tarafından 2020 veya 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), başvuru yapılacak bölüm için tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almak.
4) Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.
5) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu