SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!
SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı

SEDDK 30 personel alımı yapacağını duyurdu. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanı için başvuru şartları belirlendi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu 30 uzman yardımcısı alımı hangi branşlardan alınacak? Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı hakkında bütün detaylar O İş Bu İş’te…

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunda açık bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı kadrolarına atama yapılmak üzere 30 (otuz) Sigortacılık Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Başvuru ve Sınav Tarihleri

Sınav başvuruları 14 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 25 Kasım 2022 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

Başvurular, e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Giriş sınavının yazılı aşaması, 24-25 Aralık 2022 Cumartesi ve Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumları halinde İstanbul’da yapılacaktır.

Giriş sınavının yazılı aşamasına girmeye hak kazanan adaylar ve sınav yeri sınavdan en az 15 gün önce Kurumun resmi internet sitesinden (https://www.seddk.gov.tr/) ilan edilecektir.

Ayrıca sınavlara ilişkin bilgiler Kariyer Kapısı platformu üzerinden görüntülenebilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Genel Şartları

  • 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
  • ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.
  • Giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak

Bölüm Şartı

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmaktır.

SEDDK 30 Uzman Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!