Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

SEDDK Online Başvuru İle 10 Memur Alımı Yapacak!

SEDDK Online Başvuru İle 10 Memur Alımı Yapacak!
SEDDK Online Başvuru İle 10 Memur Alımı Yapacak!

SEDDK Online Başvuru İle 10 Memur Alımı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanı duyurdu. Yayımlanan alım ilanına göre Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde Sigortacılık Uzman Yardımcısı pozisyonunda istihdam etmek üzere 10 memur alımı yapacak.

KPSS 80 puan şartı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSSP4 ve KPSSP5 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak şartı bulunuyor.

Başvurular online olacak

SEDDK memur alımı kurumun yapacağı sınav ile olacak. Adaylar başvurularını 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp, 02 Ağustos 2022 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinde (https://www.seddk.gov.tr/) yer alan link üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru şartları neler ?

Başvuru şartları neler ?

  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  •  En az dört yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin Hukuk bölümü veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının hukuk bölümünden mezun olmak.
  •  01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP4 ve KPSSP5 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.
  • Giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.
  • Aranılan şartları taşıyan adaylardan KPSSP4, KPSSP5 puan türlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının 15 (onbeş) katı aday arasına (150 kişi) girmiş olmak.

Başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen belgeler 

  • Son üç ay içinde çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf
  • KPSS Sonuç Belgesi barkodlu internet çıktısı
  • Dil Sınavı Sonuç Belgesi

SEDDK Online Başvuru İle 10 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu