Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı Yapacak!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı Yapacak!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı Yapacak!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı

Yeni yılın gelmesiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra kamu üniversiteleri de kendi bünyelerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alım ilanları yayınlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yayınlamış olduğu duyuru ile birlikte KPSS taban puansız 14 memur alımı yapacağını duyurdu.

KPSS taban puansız

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır. Başvuruları için adaylardan KPSS taban puan aranmayacak.

Başvuru şekli ve zamanı;

Adaylar başvurularını 31 Aralık 2021 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr’den temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek) Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat edebileceklerdir. Posta, fax, e-posta, internet kanalı vb. yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kadro dağılımı ve aranan nitelikler aşağıdaki gibidir ;

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı Yapacak! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı Yapacak!

Özel şartların yanında adaylardan istenen genel şartları aşağıdaki gibidir.

  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
  • Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan  şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, ayrıca duyuru yapılacaktır.
  • 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır.
  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak
  •  Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
  •  Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak (14/01/1987 tarihinden sonra doğanlar).
  •  Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.

Sonuçların açıklanması ;

KPSS puan sıralaması sonrasında atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 7 (yedi) iş günü içerisinde www.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi KPSS Taban Puansız 14 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu