1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Son Dakika! Diyanet İşleri Başkanı Diyanet Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!


+ - 0
Diyanet İşleri Başkanı Diyanet Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!
Diyanet İşleri Başkanı Diyanet Personeli Alımı Yapılacağını Duyurdu!

Diyanet İşleri Başkanı Diyanet Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için yeni bir sürece girmiş bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş personel alımı yapılacağını açıkladı. Diyanet personeli alımı başvurularında bulunacak adaylar için sınav yapılacak. Sınavdan sonra başvurular başlayacak. Diyanet imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi alımı gerçekleştirecek. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın son dakika personel alımı duyurusu bu haberde.

3-16 Ocak 2022 tarihlerinde Sözleşmeli İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi alımına yönelik gerçekleştirilen sözlü sınavda başarılı olan ve atama bekleyen adaylar, 17 Ekim 2022 itibariyle tercih yapabileceklerdir.

27 Kasım 2022’de yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavının ardından yine Başkanlık’ta bulunan Diyanet Akademisi bünyesinde eğitim için Sözleşmeli İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticisi aday alımına yönelik sınav yapılacaktır.

7.800 Personel Alımı

Daha önce alımı gerçekleştirilen 7.800 personelin kadro dağılımı 1500 Kur’an Kursu Öğreticisi alımı, 5500 İmam-Hatip alımı, 700 Müezzin-Kayyım alımı şeklinde olmuştu.

Bu atamada tahmini 6-7 bin civarı kadro bekliyoruz. O İş Bu İş Ekibi tahmini kadro dağılımı şöyle;

1270 Kur’an Kursu Öğreticisi alımı, 4500 İmam-Hatip alımı, 500 Müezzin-Kayyım olmak üzere toplam 6.270 diyanet personel alımı gerçekleştirileceğini umuyoruz. Süreç içerisinde detaylar belli olduğunda haberde yer alacak. O İş Bu İş’i takip etmeyi unutmayın.

 

Yorum Yap