Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!
Sosyal Güvenlik Kurumu 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 15 Kasım 2021 Tarihli ve 31660 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan alım ilanına göre 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı yapacak. Adaylar 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonuçlarına göre çağrılacak ve kurum tarafından yazılı sınav yapılacak.

KPSS şartı 

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında; KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinin birisinden seksen (80) ve üzerinde puan almak şartı bulunuyor.

Yazılı sınava başvuru tarihi ve nasıl yapılacağı

Başvurular; e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav adresinden 06.12.2021-17.12.2021 tarihler arasında yapılacaktır. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

– Aday; T.C. Kimlik Numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak, “Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Aday Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.
– Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir.
– Aday; başvuru formuna 4.5×6 ebadında ve son 1 yıl içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir.
– Giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adayların tespiti, başvuran adayların KPSS başarı puan sıralamasına göre yapılır.
– Yazılı Giriş Sınavına Katılım: Başvurusu kabul edilen ve yazılı giriş sınavına katılım hakkı kazananların listesi Kurumun internet sitesinde (www.sgk.gov.tr) yayımlanacaktır. Ayrıca adayın adresine tebligat gönderilmeyecektir.
– Sınava girme hakkı kazananlar; T.C. Kimlik Belgesi ve sistem üzerinden alacağı Sınav Giriş Belgesi ile sınava katılabilecektir. Sınava ancak bu belgelerin gösterilmesi suretiyle girilebilir

Sınava ilişkin açıklamalar
– Geçerli KPSS Sınavları: 2020 ve 2021 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları.
– Yazılı Sınav Tarihi: 19.02.2022 (Cumartesi) ve 20.02.2022 (Pazar)
– Yazılı Sınava Başvuru Tarihleri: 06.12.2021 – 17.12.2021 tarihleri arası.
– Yazılı Sınavın Yapılacağı Yer: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ziyabey Cad. No:6 Balgat/ANKARA

Sosyal Güvenlik Kurumu 25 Müfettiş Yardımcısı Alımı ilanı detayları için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu