Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında 1343 Memur Alımı Yapılacak

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında 1343 Memur Alımı İlanı

Bakan Selçuk: “Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimiz İçin 1.343 Kadroya Yerleştirme İşlemi Yapacağız”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1.343 kadroya yerleştirme yapılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk, “Gençlerimiz, 1 Haziran itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih işlemleri yapabilecek.” dedi. Bakan Selçuk, Bakanlığa bağlı kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 1 Haziran’da başlayacağını ve 15 Haziran’a kadar devam edeceğini belirtti.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun bugün itibarıyla Bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr ) yayınlanacağını kaydeden Bakan Selçuk, tercihlerin e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

Bugüne Kadar, 54.144 Genç Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Yerleştirildi

Bakan Selçuk bu yerleştirme ile birlikte bugüne kadar Bakanlığa bağlı kuruluşlarda yetişen 54.144 gencin atamasının yapılmış olacağını vurgulayarak, “Bakanlık olarak, gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekleyerek, gelecek kaygısı yaşamamaları için istihdamda olmalarını önemsiyoruz. Gençlerimizin iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında 1343 Memur Alımı Tercih Kılavuzuna Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kaynak: https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/haberler/bakan-selcuk-devlet-korumasindan-yararlanmis-genclerimiz-icin-1-343-kadroya-yerlestirme-islemi-yapacagiz/

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2 Yorum

  1. Lise Mezunuyum %60 engelli raporum var. 2016 EKPSS den 60 2018 EKPSS den 64 2018 KPSS den 55 aldım. Askerlik hizmetini tamamladım. 130 gün yaptıktan sonra askerliğe elverişli değildir raporu aldım. Rahatsılığım şöyle doğuş dan damar tıkanıklığı rahatsızlığı ile 15 yıl pilastik (yağ dokusu) hortumla yaşadım. Sonra damar açıldı iyileştim. Beyin ve kafatasının 4 defa açılmış olması ve takılan cihazın beyne basınç etkisiylede ameliyat sonrasın da da her iki gözüm de şu an 2003 den bu yana yanlar dan görmüyor.Cephe bakışı görme net.
    Saygılar.

  2. Aile ve sosyal politikalar bakanlığın bünyesinde sosyal hizmetler il müdürlüğünde devlet memuru olabilmem ile ilgili müracaatım hakkın da ilgilenirseniz sevinirim cevabınızı bekliyorum. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu