1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak!


+ - 0
SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak!
SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak!

SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu  Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 17 Memur, Teknik Hizmetler sınıfında bulunan 2 Teknisyen ile Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan 2 Aşçı ve 8 Hizmetli kadrosuna alım yapılacağını duyurdu.

KPSS ve taban puan aranıyor ;

Alım şartlarını sağlayan adaylardan mezun oldukları okul durumuna göre (Lise , Önlisans, Lisans) istenen KPSS puan türünden pozisyonlara göre farklı baraj puanları aranıyor. Alımlar kurumun gerçekleştireceği sınava göre yapılacaktır.

Başvuru şekli ve zamanı;

Sınav başvuruları 17.01.2022 – 01.02.2022 tarihleri arasında Kurumun resmi internet adresinden (www.spk.gov.tr) ulaşılabilecek “Başvuru Formu”nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılacaktır. Adaylar sadece bir sınav  için başvuruda bulunabilecek olup, birden fazla sınava başvuran adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav Başvuru Adresi: https://sinav.spk.gov.tr

Kadro dağılımı , görev yeri ve özel şartlar aşağıdaki gibidir;

SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak! SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak! SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı Yapacak!

Giriş sınavı tarihi ve yeri ;

Giriş sınavı, sözlü sınav olarak yapılacaktır. Sınavın yapılacağı yer ve tarihleri Kurulun resmi internet sitesi üzerinden (www.spk.gov.tr) veya gerek görülmesi halinde ilgililerin iletişim adreslerinin herhangi biri üzerinden duyurulacaktır. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Sınava katılma şartları ;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
2) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle Memur ve Teknisyen için 35 yaşını, Aşçı ve Hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamı olmak,
3) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir hali bulunmamak,
4) Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak,
5) Diğer bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya bu yükümlülüğe ilişkin borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak.
6) ÖSYM tarafından 2020 yılında B grubu kadrolar için yapılan ve halen geçerli olan Kamu Personel Seçme Sınavına katılmış olup, aşağıdaki listede belirtilen şartları taşımak.

SPK En Az Lise Mezunu 29 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Yorum Yap