Kamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 145 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 145 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 145 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar ve kadrolar belli oldu.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri uyarınca 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında çalıştırılmak üzere aşağıdaki pozisyonlara yazılı ve sözlü sınav neticesinde açıktan atama yapılacaktır.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 145 Sözleşmeli Personel Alımı - Tablo 1

Başvuru Şartları 

a) 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin/Yüksekokulların/Meslek Liselerinin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış, yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının pozisyonu belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

c) Son başvuru tarihi itibarıyla 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3(lisans mezunları için), KPSSP93 (önlisans mezunları için) ya da KPSSP94 (ortaöğretim mezunları  için 24.12.2020 tarihinde açıklanan sonuç geçerli olacaktır.) puan türünden en az yetmiş(70) puan ve üzeri almış olmak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

  • Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı (Noter ya da okul tasdikli ya da E devlet çıktısı) örneği, (Eğitimine yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin örneği)
  • KPSS puanını gösteren sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
  • Bir adet vesikalık fotoğraf,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Sınava başvuracak adaylar arasında herhangi bir özür durumuna sahip olan var ise sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi,
  • Başvuruda bulunacak adayların Genel Müdürlüğümüz internet sitesinden alınacak olan iletişim ve e-posta bilgilerini içeren bilgi formu.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 21 Aralık 2020 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına elden veya posta ile yapılacaktır.

İlanın tam metni için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu