Kamu Personel AlımıMemur Alımı

TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak!

TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak!
TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak!

TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı

Kamu kurumları İŞKUR üzerinden personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Son olarak kamu kurumu olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları – TCDD İŞKUR üzerinden farklı mesleklerde 214 Personel Alımı için iş ilanı yayımladı.

8 farklı meslekte alım yapılacak

Vinç Operatörü, İşletme Elektrik Bakım Yardımcısı, Nezaretçi Ve Ustabaşı (Makine Ve Metal Mamuller İmalatı, Alıştırıcı-Montör, Makine Montaj İşçisi, Tesviyeci,Kaynakçı ve Diğer Teknik Hizmet Personeli pozisyonlarında alım yapılacak.

Alımlar ülke genelinde olacak

Alımlar İzmir, İstanbul, Ankara,Sakarya, Karabük ve Malatya başta olmak üzere ülke genelinde yapılacaktır.

KPSS şartı ;

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Adaylar başvurularını 20 – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. İŞKUR E şubeye giriş yapan adaylar iş yeri türü kısmından “KAMU” seçip aratırlar ise, TCDD’nin yayımlamış olduğu iş ilanlarına ulaşabilirler.

Başvurusu kabul edilen adaylardan istenen belgeler ;

  1. Öğrenim belgesi (Diploma fotokopisi)
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  3. TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),
  4. Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),
  5. KPSS Sonuç Belgesi (26.11.2020 açıklama tarihli)
  6. İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
  7. Başvuru Formu

TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak! TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak! TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak! TCDD İŞKUR Üzerinden 214 İşçi Personel Alımı Yapacak!

TCDD Farklı Mesleklerde 214 Personel Alımı ilanlarının bir kısmı yukarıda ki gibidir. İŞKUR üzerinden yapılacak olan TCDD personel alım ilanlarının  tamamına ve alım ilanlarında istenen özel şartlara ulaşmak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu