Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı Yapacak!
Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı

Bakanlıklardan kamu personeli alım ilanları gelmeye devam ederken, son olarak Ticaret Bakanlığı farklı bölümlerden mezun toplamda 80 memur alımı için resmi gazete’de alım ilanı yayımlandı.

15 farklı bölümden alım yapılacak

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İktisat, Hukuk, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Maliye, İstatistik ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanlarından mezun toplamda 80 Ticaret Uzman Yardımcısı alınacak.

KPSS ve taban puan şartı;

Ticaret bakanlığı alımlar için kendi sınavını yapacak ve sınava başvuru yapan adaylardan mezun oldukları bölümlere göre KPSS puan türünden en az 70 alma şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Başvurular dijital ortamda alınacak olup başvuru tarihleri ayrıca duyurulacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.

Kadro dağılımı, kontenjan ve aranan KPSS puan türleri aşağıdaki gibidir.

Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı Yapacak! Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı Yapacak!

Sınav tarihi ve yeri:
Yazılı sınav 2022 yılı içerisinde Ankara’da yapılacak olup sınav tarihi ayrıca duyurulacaktır. Sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.

Sözlü sınav Ankara’da yapılacak olup sözlü sınavın tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucu ile birlikte Bakanlığımız kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca adaylar, sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Sınava katılma şartları ;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
c) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
ç) Yazılı sınav tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,
d) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.
e) Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav ücretini yatırıp da yazılı sınava katılmaya hak kazanamayan adaylara yatırdıkları tutar iade edilecektir. Sınav ücretinin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ayrıca ilan edilecektir.

Ticaret Bakanlığı 15 Farklı Bölümden 80 Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu