1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Yapacak!


Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı

Ticaret Bakanlığı personel alımı yapacak. 175 memur alımı 12 kadroda olacak. Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzunu duyurdu. Bu kapsamda KPSS ile 175 devlet memuru alımı süreci hakkında da tüm detaylar belirlenmiş oldu.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımı

Yazılı sınava, aşağıda belirtilen her bölüm için karşılarında belirtilen KPSS puan türünden başarı sırasına göre kontenjan sayısının 20 katına kadar aday çağrılacaktır. Çağrılan son sıradaki aday ile eşit puana sahip adayların tamamı yazılı sınava çağrılacaktır.

Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı
Ticaret Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı

Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),
  • Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
  • Başvuru tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
  • Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır. Sınav ücreti yazılı sınavı gerçekleştirecek üniversite tarafından tahsil edilecek olup ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarasına ilişkin hususlar Bakanlığımız web sayfasından ve söz konusu üniversite tarafından ayrıca ilan edilecektir. (Başvuru sırasında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.)

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Başvurular dijital ortamda 24.10.2022-02.11.2022 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.

Yazılı sınav 20.11.2022 tarihinde Ankara’da yapılacak olup, sınavın yeri ve saati adayların
sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.

Ticaret Bakanlığı 175 Memur Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap