Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı Yapacak! İşte Alım Olacak Bölümler!

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı Yapacak! İşte Alım Olacak Bölümler!
Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı Yapacak! İşte Alım Olacak Bölümler!

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı

Ticaret Bakanlığı memur alım ilanı yayımladı. Bakanlıklar 2022 yılında planlamaları doğrultusunda memur alımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı yapmış olduğu duyuruda farklı bölümlerde KPSS taban puan şartı olmadan 80 memur alımı yapacağını duyurdu.

KPSS taban puan şartı yok 

Bakanlık tarafından yayımlanan memur alım ilanında adaylardan başvuru yapacakları bölümlere göre farklı KPSS puan türü aranırken, KPSS taban puan şartı aranmıyor. Pozisyonlara başvuru yapan adaylardan KPSS taban puan şartı aranmayacak.

Hangi bölümlerden alım olacak ? 

Ticaret Bakanlığı tarafından 80 memur alımının yapılacağı bölümler aşağıdaki gibidir

Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İktisat, Hukuk, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme , Maliye, İstatistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerine 80 memur alımı olacak.
Alım Olacak Bölümler ve KPSS puan türleri

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı Yapacak! İşte Alım Olacak Bölümler!
Alımlar sınav ile olacak 

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı kurumun yapacağı yazılı sınav ile olacak. Yazılı sınav 2022 yılı içerisinde Ankara’da yapılacak olup sınav tarihi ayrıca duyurulacaktır. sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.

Başvuru tarihleri ne zaman ? 

Başvurular dijital ortamda alınacak olup başvuru tarihleri ayrıca duyurulacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Başvuru şartları 

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak
  • Yazılı sınav tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak
  • Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Ticaret Bakanlığı KPSS Taban Puansız 80 Memur Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu