Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!

TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!
TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!

TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı

Türk Standardları Enstitüsü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı emrinde görevlendirmek üzere yüksek maaşlar toplamda 7 bilişim personeli alımı yapacağını resmi gazete’de duyurdu.

KPSS şartı ;

Belirtilen alım ilanına göre alımlar kurum tarafından yapılacak olan sınava göre alınacak ancak adaylar bu sınava KPSS p3 puanına göre davet edilecek.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Adaylar başvurularını 06/01/2022 – 20/01/2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar eDevlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvuru için gerekli belgeleri başvuru sisteminde belirtilen yerlere “.jpeg veya .pdf formatında” yükleyeceklerdir. Posta ve şahsen yapılan başvurular dikkat alınmayacaktır.

Sonuçların duyurulması ve adayların sınav davet edilmesi ;

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sınava çağrılacaktır.

Kadro dağılımı ve ücret aşağıdaki gibidir;

  • Java Kurumsal Mimar (Tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 4 Katına kadar, 1 kişi)
  • Kıdemli Ağ Yöneticisi (Tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 4 Katına kadar, 1 kişi)
  • Kıdemli .Net Yazılım Uzmanı (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katı, 2 Kişi)
  • Kıdemli Java Yazılım Uzmanı (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katı, 1 Kişi)
  • Kıdemli Sistem Uzmanı (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katı, 1 Kişi)
  • Kıdemli Ağ Uzmanı (Tam Zamanlı, Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 Katı, 1 Kişi)

Ücret tablosu aşağıdaki gibidir ;

TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Başvuru sonuçlarının açıklanması ;

Başvuru sonuçları Enstitünün resmi web sayfasında (www.tse.org.tr) ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Ayrıca, adaylar sınavlarına ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuru sırasında istenen belgeler ;

1) Fotoğraflı Özgeçmiş,
2) Lisans Diploması,
3) İngilizce dilinde yapılan yabancı dil sınavlarından Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belge,
4) Genel şartlarda istenilen nitelikleri gösteren diğer belgeler,
5) Güncel programlama dillerinden en az iki tanesine ilişkin belge veya belgeler, (Transkript belgesi de kabul edilecektir)
6) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda özel şartlar kısmında belirtilen mesleki tecrübeye ilişkin kaşe ve ıslak imza ile onaylanmış hizmet belgesi veya belgeler, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.),
7) Başvuruda bulunulan pozisyonda çalışıldığını gösterir belgenin kontrolü amacıyla https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan barkodlu belge,
8) Her bir pozisyon için özel şartlar kısmında istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır)

Not: Adaylardan gerekli durumlarda; sisteme yüklenen belgelerin asılları istenilebilecektir.

TSE Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu