Türk Akreditasyon Kurumu 17 Personel Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Türk Akreditasyon Kurumu 17 Personel Alımı Yapacak!
Türk Akreditasyon Kurumu 17 Personel Alımı Yapacak!

Türk Akreditasyon Kurumu 17 Personel Alımı

Türk Akreditasyon Kurumu 17 personel alımı ilanına çıktı. Türk Akreditasyon Kurumu 15 uzman yardımcısı ve 2 idari personel olmak üzere toplam 17 kamu personeli alımı yapacak. TÜRKAK personel alımı başvuru süreci ne zaman başlayacak? Türk Akreditasyon Kurumu 17 kamu personeli alımı ilanına ilişkin tüm detaylar O İş Bu İş ‘te!

Türk Akreditasyon Kurumunca (TÜRKAK) sözlü giriş sınavı ile 15 (on beş) Akreditasyon Uzman Yardımcısı ve 2 (iki) İdari Personel pozisyonuna personel alınacaktır.

Alınacak personel 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgisine göre Ek 23 üncü ve Ek 27 nci maddeleri ile Türk Akreditasyon Kurumu İnsan Kaynakları Yönetmeliği ve Türk Akreditasyon Kurumu Akreditasyon Uzmanlığı Yönetmeliğine göre idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilecektir.

Uzman Yardımcılığı Alımı Şartları

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak aranan ilk şarttır. Diğer şart ise en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin aşağıdaki bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir:

Türk Akreditasyon Kurumu 15 Personel Alımı

KPSS Şartı ise ; Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2021 veya 2022 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) yukarıda belirtilen tablodaki puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmaktır.

İdari Personel Alımı Şartları

En az iki yıllık ön lisans eğitimi veren fakültelerin, Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans Programından mezun olunması gerekmektedir. Adaylar ayrıca Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2022 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) p93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

Başvurular

Başvurular; e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” adresi üzerinden yapılacaktır. Adaylar sadece tek bir pozisyon için başvuru yapabileceklerdir. Başvuru tarihleri 18 Kasım 2022 – 4 Aralık 2022 tarihleri arasındadır.

Türk Akreditasyon Kurumu 17 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!