Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı Yapacak!

Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı Yapacak!
Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı Yapacak!

Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı

Bir çok kurum ve kuruluş personel ihtiyaçlarını karşılamak için İŞKUR iş ilanları üzerinden personel alım ilanları duyurmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’nin büyük şirketlerinden olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( TPAO ) kendi bünyesinde çalıştırmak üzere farklı mesleklerde toplamda 50 memur alımı yapacak.

KPSS şartı ;

Yapılan alım ilanına göre alımlarda Başvuru yapan adaylardan KPSS P3 puan türünde en 60 puan almak şartı aranıyor.

Başvuru şekli ve zamanı;

Adaylar başvurularını 17- 21 Ocak 2022 tarihileri arasında  esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.

Hangi şehirlere alım yapılacak?

 • Batman,
 • Ankara,
 • Adıyaman

Kadro dağılımı ;

 • Çevre Mühendisi – 2 kişi
 • Bilgisayar Mühendisi – 1 Kişi
 • Elektrik-Elektronik Mühendisi- 1 Kişi
 • Endüstri Mühendisi- 2 Kişi
 • Harita Mühendisi- 3 Kişi
 •  İnşaat Mühendisi- 2 Kişi
 •  Jeofizik Mühendisi- 11 Kişi
 • Kimya Mühendisi- 1Kişi
 • Kimyager- 1 Kişi
 • Petrol Ve Doğal Gaz Mühendisi- 17 kişi
 • Uzman Yardımcısı (Genel)- 8 Kişi

Verilecek Ücret:

İşkur üzerinden duyurusu yapılan ilana göre işe kabul edilen kişilere pozisyonlarına göre farklılık göstermekle birlikte Brüt Ücret (Tazminatlar ve ikramiye dahil) 17.452.17/Ay’dır.

Başvurular Nasıl Yapılacak ?

İş ilanlarına başvuracak iş arayanlar, İŞKUR E-şube üzerinden giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan İş Arayan bölümünde Açık İş ilanları menüsüne tıklayacaklar. Arama sayfasında işyeri ünvanı  bölümünde “TÜRKİYE PETROLLERİ” seçip arattıktan sonra güncel iş ilanları yayınlanacak. Adaylar buradan istedikleri ilanlara başvuru yapabilecekler.

Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı Yapacak! Türkiye Petrolleri İŞKUR Üzerinden 50 Memur Alımı Yapacak!

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

 

TÜRKİYE PETROLLERİ Anonim Şirketi tarafından İŞKUR iş ilanları üzerinden yayımlanan alım duyurularının bir kısmı yukarıda ki gibidir. İlanları tamamına ulaşmak ve başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki adresi ziyaret edebilirler.

Başvuru adresi : https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu