Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Üniversiteler Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı Yapacak!

Üniversiteler Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı Yapacak!
Üniversiteler Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı Yapacak!

Üniversiteler Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı

Kamu kurumlarına atama bekleyen binlerce kişinin heyecan ile beklediği süreç ÖSYM’nin KPSS 2021/2 Tercih Kılavuzunu yayınlamasıyla birlikte başladı. Bir çok kurum Kamu üniversitelerine de  farklı  pozisyonlarda görevlendirilmek üzere Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı yapılacak.

Bir çok kamu üniversitesine alım yapılacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi,Boğaziçi Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi başta olmak üzere bir çok üniversiteye alım yapılacak.

Alımlar KPSS puanına göre yapılacak

Alımlar önlisans mezunları için KPSS P93 ve Lisans mezunları için KPSS P3 puanına göre yapılacak ve adaylardan herhangi bir taban puan aranmayacak.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

KPSS sınavına girmiş ve mezuniyet durumlarına göre KPSS puanı bulunan adaylar, yayımlanan tercih kılavuzu doğrultusunda istedikleri kurumlar için aranan şartlar ve nitelik kodlarına dikkat ederek tercih işlemlerini 22 – 29 Aralık tarihleri arasında ösym’nin aday işlemleri sitesi üzerinden yapabilecekler.

Başvuru adresi : https://ais.osym.gov.tr/

Tercih ücreti 25 TL

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır.

16’dan fazla pozisyona alımlar yapılacak

Kütüphaneci, Memur, VHKİ,Bilgisayar işletmeni, Avukat, Mühendis, Astronom, Yurt memuru, Psikolog, Programcı, Mimar, Biolog, Öğretmen,İstatistikçi,Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarına alımlar yapılacak.

Üniversiteler Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 494 Personel Alımı kadro dağılımı için TIKLAYIN

Lisans, Ön Lisans, Lise Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayın.

Mezun Olunan Lisans, Ön Lisans, Lise Alan/Program Dalları için tıklayın.

Özel Koşullar için tıklayın.

Genel Bilgiler için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu