Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Vakıfbank KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak!

Vakıfbank KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak!
Vakıfbank KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak!

Vakıfbank KPSS Şartsız Personel Alımı

Vakıfbank personel alım ilanı yayımladı. Kamu Bankaları 2022 yılında da istihdam üretmeye devam ederken, Vakıfbank’tan personel alım ilanı duyurusu geldi. Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcısı pozisyonuna alım yapacak.

KPSS şartı yok 

Vakıfbank personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Alımlar Anadolu Üniversitesinin yapacağı merkezi sınav ile olacak.

Alımlar Merkezi sınav ile olacak 

Adaylar arasından Müfettiş Yardımcısı pozisyonuna alımlar Anadolu Üniversitesi tarafından 12 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan merkezi sınav ile olacak.
Sınav başvuruları başladı

Adaylar yapılacak olan sınav için başvurularını 18 – 29 Nisan 2022 tarihleri arasında https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden yapabilecekler.

Başvuru adresihttps://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/

Sınav Tarihi ve Ücreti

Adaylar Müfettiş Yardımcılığı sınavına girmek için 200 TL sınav ücreti ödemek zorunda. Sınav 12 Haziran 2022 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. İlk oturum saat 10.00’da genel kültür ve genel yetenek, ikinci oturum saat 14.00’de alan sınavı olacaktır.
Başvuru şartları neler ? 

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
  • Kamu hizmetinden yasaklı bulunmamak,
  • Herhangi bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak, (Cezanın ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılması, paraya çevrilmiş olması veya affa uğramış olması hâlleri dâhildir.)
  • Daha önce, Bankamız işe alım sınavlarından birine katılmış olup sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları, (Daha önce, Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcılığı sözlü sınavından sonra Banka’nın herhangi bir biriminde görevlendirilenler sınava kabul edilmez.)
  • Bankada çalışırken herhangi bir nedenle ilişiklerinin kesilmemiş olması,
  • Öğrenim süresi en az 4 yıl olan ve ekteki tabloda gösterilen lisans bölümlerinin en az birinden 31.07.2022 tarihi itibarıyla mezun durumda olmak,
  • Sağlık durumunun, yurdun her yöresinde, her iklim koşulunda görev yapmaya ve sürekli seyahate elverişli olması, (Sınavı kazanan adaylardan, bu konuda sağlık kurulu raporu talep edilecektir.)
  • Erkek adayların fiili askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmaları ya da yetkili makamlarca onaylanmış özel durumları nedeniyle askerlik hizmetinden muaf tutulmaları, (Yazılı sınav gününe kadar askerlik hizmetini tamamlayacak olan adaylar ile bedelli askerlik başvurusunda bulunmuş ve celp dönem tarihi kesinleşmiş adayların başvuruları kabul edilebilecektir.) şartlarının tamamını sağlamaları gerekmektedir.

Vakıfbank KPSS Şartsız Personel Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu