Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Kamu Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde Müfettiş Yardımcısı pozisyonunda görevlendirmek üzere toplamda 10 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılan personeller Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ankara ve İstanbul Çalışma binasında görevlendirilecek.

KPSS ve taban puan şartı ;

Genel müdürlük tarafından yapılan alım ilan duyurusunda kurum yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı sınav yapacak. Sınava katılacak adaylardan, ilanda belirtilen KPSS puan türünde en az 80 puan alma şartı bulunuyor.

Sınav başvuru tarihi ve şekli:

Başvurular dijital ortamda 28.12.2021 tarihinde başlayacak olup, 14.01.2022 tarihi saat 17.00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı Kamu işe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularım gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Sınav Tarihi ve Yeri:

Yazılı sınav 20.02.2022 tarihinde Ankara’da yapılacak olup, sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir. Sözlü sınav Ankara’da yapılacak olup sözlü sınavın tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucu ile birlikte Genel Müdürlüğün kurumsal internet sitesinden (www.vgm.gov.tr) ilan edilecektir.

Kadro dağılımı, KPSS puan türü ve alım detayları aşağıdaki gibidir;

Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Müracaat koşulları ;

  •  01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerinde İlanda belirtilen bölümlerinden mezun olmak
  • KPSS puan türlerinde istenen baraj puana sahip olmak
  • Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
  • Başvuru tarihi itibarıyla; son beş yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarının (YDS) birisinden en az (D) seviyesinde başarılı olmak veya Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlilikleri Dokümanında belirtilen belgelere sahip olmak (Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlilikleri Dokümanında belirtilen belgelere sahip adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Yabancı Dil Sınavı Beyan Bilgileriniz” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.),

Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu