1. Ana Sayfa
  2. Kamu Personel Alımı

Yargıtay Başkanlığı 13 Personel Alımı Yapacak!


Yargıtay Başkanlığı 13 Personel Alımı Yapacak!
Yargıtay Başkanlığı 13 Personel Alımı Yapacak!

Yargıtay Başkanlığı 13 Personel Alımı

Yargıtay Başkanlığı 13 personel alımı ilanını duyurdu. Yargıtay Başkanlığı hem İŞKUR üzerinden hem de kendi başvuru sisteminden personel alımı gerçekleştirecek. Yargıtay Başkanlığı İŞKUR üzerinden 6 işçi alımı yapacak. Ayrıca Yargıtay Başkanlığı 6 personel alımını da kendi başvuru sistemi ile yapacak. İşte Yargıtay Başkanlığı 13 personel alımı ilanı detayları…

Yargıtay 6 İşçi Alımı

İŞKUR üzerinden Yargıtay Başkanlığı tarafında yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 6 sürekli işçi(engelli) alımı gerçekleştirilecektir.

Şartları uyan adaylar, başvurularını 21.11.2022 – 25.11.2022 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne  Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Yargıtay 6 İşçi Alımı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 09.12.2022 tarihinde saat 09.00’ da Yargıtay Başkanlığı Konferans salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Yargıtay 7 Personel Alımı

Yargıtay 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun on (10) katı aday arasından, Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 7 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.
Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı aranmaktadır.

Yukarıdaki bölümler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen- edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular 28.11.2022 – 05.12.2022 tarihleri arasında saat 23.59.59’a kadar e-Devlet üzerinden “Yargıtay Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, elektronik ortamda alınacaktır.

Yargıtay Başkanlığı 13 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    İşsizim iş kış geldi elde avuçta oda bişey kalmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir