Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı İlanı Yayımlandı! Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2020 KPSS sınavı B Grubu puan sırasına konulmak kaydıyla Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav ile 10 Avukat alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak,
  • 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 11 Ocak 2021 ile 25 Ocak 2021 tarihleri arasında https://pgm.adalet.gov.tr adresi üzerinden e devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığın internet sitesi olan www.adalet.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı İlanının tam metni için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu