Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı İlanı Yayımlandı! Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 15 Stajyer Kontrolör Alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,
  2. 01 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)
  3. Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
  4. 2019 ve 2020 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)
  5. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 30 Aralık 2020 tarihi ile 8 Ocak 2021 tarihleri arasında https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirilecektir. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı İlanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu