Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı Yayımlandı! Adalet Bakanlığı KPSS B puan sırasına göre 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacaktır. Yapılacak alımlarla ilgili detaylar belli oldu.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince Güvenlik soruşturması olumlu olmak,
 • Lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Özel Başvuru Şartları

 1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 2. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,
 3. Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 4. Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
 6. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

 • Öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslı veya sınav birimi ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği,
 • İlanın Özel Şartlar bölümünün (e) bendinde belirtilen şartların yanı sıra aşağıdaki hususları kapsayacak şekilde Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu,
  a) Psikiyatri: Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (Psikopati); alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak,
  b) Nöroloji: Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak,
  c) Göz: Görme engeli veya gece körlüğü olmamak,
  ç) Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak.
 • İki adet vesikalık fotoğraf,
 • Mal bildirimi,
 • Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sureti.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 4 Ocak 2021 ile 15 Ocak 2021 tarihleri arasında www.pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-devlet sistemine giriş yapılarak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirilecektir.

Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İlanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu