Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak! Hizmetli, Aşçı, Kaloriferci, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis, İstatistikçi Alımı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 419 memur alımı gerçekleştirecektir. Adalet Bakanlığı 419 sözleşmeli personel alımı şartlarını belirten kılavuz Resmi Gazete’de yayımlandı. Adalet Bakanlığı Hizmetli, Aşçı, Kaloriferci, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis, İstatistikçi alımı gerçekleştirecektir. Adalet Bakanlığı 419 personel alımı ilanına ilişkin bütün detaylar O İş Bu İş’te!

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesinin 8 inci fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre yapılacak yerleştirme ile Ek-1 listede belirtilen 419 pozisyona personel alımı yapılacaktır.

KPSS Şartı

Lisans mezunları için 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2022 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak gerekmektedir.

Kadro Dağılımı

2022-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir unvan ve mahal için ayrı ayrı boş bulunan pozisyon sayısının 3 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır.




Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı Yapacak! Hizmetli, Aşçı, Kaloriferci, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis, İstatistikçi Alımı!




A- Destek Personeli (Aşçı)
a) Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak. (Bu bentte sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan ayrıca, aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifika istenmeyecektir.)
b) En az lise veya dengi okul mezunu olup, halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak.

B- Destek Personeli (Kaloriferci)
a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) Halk eğitim müdürlüklerinden veya diğer resmî kurum veya kuruluşlardan alınan “doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi” sertifikasına sahip olmak,




C- Destek Personeli (Hizmetli)
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

D- Destek Personeli (Şoför)
a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01.01.2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

E- Koruma ve Güvenlik Görevlisi
a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,
c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak,
e) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)
f) Güvenlik soruşturması olumlu olmak,
g) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak.




F- Teknisyen

En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (İlgili bölüm mezuniyetini belgelemek gerekmektedir.)

G- Tekniker
En az meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak, (İlgili bölüm mezuniyetini belgelemek gerekmektedir.)

H- Mühendis
En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

I- Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi)
İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.




Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https:// isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet sitesinden e-Devlet şifresi ile yapacak olup, duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular 25 Nisan 2023 tarihinde başlayıp, 11 Mayıs 2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir.

Adalet Bakanlığı 419 Memur Alımı kılavuzu için tıklayın.

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
2
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!