1. Ana Sayfa
  2. Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdür/Müdür Yardımcısı Alımı Yapacak!


Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdür/Müdür Yardımcısı Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdür/Müdür Yardımcısı Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdür/Müdür Yardımcısı Alımı

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı ile personel alımı yapacak. Adalet Bakanlığı icra müdürü alımı duyurusu yaptı. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı icra müdür yardımcısı alımı da gerçekleştirecektir. Adalet Bakanlığı 500 icra müdürü alımı için ve Adalet Bakanlığı 500 icra müdür yardımcısı alımı için duyuru paylaştı. Paylaşılan kılavuz Resmi Gazete’de yayımlandı.

Adalet Bakanlığınca, yazılı ve sözlü sınavlar ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 500 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı açıktan ve naklen alınacaktır.

İcra Müdür ve Müdür Yardımcısı Alımı Şartları

  • Türk vatandaşı olmak,
    Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar)
  • Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak aranan özel şartlardandır.

İcra Sınavı Başvuruları

Sınava başvurular 10-16 Kasım 2022 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır.

ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı

Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 25 Aralık 2022 Pazar günü 062 Ankara-Çankaya ve 067 Ankara-Yenimahalle olmak üzere iki sınav merkezinde yapılacaktır.

Sınav, saat 10:15’te başlayacak ve 105 dakika sürecektir. Adaylar, saat 10:00 dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adalet Bakanlığı 500 İcra Müdür/Müdür Yardımcısı Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap