1. Ana Sayfa
  2. Memur Alımı

Adalet Bakanlığı CTE 80 Memur Alımı Yapacak! CTE Personel Alımı Kadro Dağılımı Nedir?


Adalet Bakanlığı CTE 80 Memur Alımı Yapacak!
Adalet Bakanlığı CTE 80 Memur Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı CTE 80 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı CTE 80 personel alımı duyurusu yayımladı. CTE 7 farklı kadroda toplam 80 personel alımı gerçekleştirecektir. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri personel alımı kılavuzunda belirtilen şartları sağlayan adaylar KPSS puanı ile başvuru yapabilecek.

Adalet Bakanlığı CTE psikolog, Öğretmen, Sosyal Çalışmacı, Veteriner, İnşaat Mühendisi, Gıda Mühendisi ve Fizyoterapist kadrolarında alım gerçekleştirecektir. Başvuru kılavuzuna göre adayların P3 puanı baz alınacaktır.

Adayların başvuruda bulunabilmeleri için 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olması gerekmektedir. Kadroya göre özel şartlar ise aşağıdadır.

Psikolog pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Psikoloji lisans programından mezun olmak,

Öğretmen pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlanna öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilan tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunlan dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak, b) 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türünde puana sahip olmak,

Veteriner pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Veteriner lisans programından mezun olmak,

Mühendis (İnşaat) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak,

Mühendis (Gıda) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Gıda Mühendisliği lisans programından mezun olmak,

Sosyal Çalışmacı pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Sosyal Hizmetler lisans programından mezun olmak,

Fizyoterapist pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak gerekmektedir.

Başvurular, 30 Eylül 2022 saat 09.00’da başlayıp, 14 Ekim 2022 saat 17.30’da sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır.

Adalet Bakanlığı CTE 80 Memur Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap