Memur AlımıKamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı

Kamu, kurum ve kuruluşları ihtiyaçları doğrultusunda personel alımları yaparken ,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı için 18 Kasım 2021 Tarihli ve 31663 Sayılı Resmî Gazete’de ilana çıktı. Yayımlanan alım ilanına göre 15 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.

Başvuru bilgileri 

Başvurular dijital ortamda 19.11.2021 – 06.12.2021 tarihleri arasında saat 18:00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı / Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru şartları – Hangi bölüm mezunu olanlar başvuru yapabilirler ?

Bakanlık bünyesine alımı yapılacak 15 bilişim personeli ilanına başvuru yapacak adaylardan istenen genel şartlar aşağıdaki gibidir.

1-Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

2- (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3-Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıl, üç katını geçmeyecekler için en az 5 (beş) yıl, ücret tavanı 4 (dört) katını geçmeyecekler için en az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

4-Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek gerekmektedir.

KPSS şartı ve başvuruların değerlendirilmesi 

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSS P3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 (on) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.aile.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Yazılı sınav yeri, tarihi ve saati, yazılı sınava girmeye hak kazanan aday listesi ile birlikte yayınlanacaktır.

Alım ilanından başvuru yapacak adaylardan genel şartlar dışında, sağlaması gereken özel şartları incelemek için aşağıdaki adrese tıklayın.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu