Kamu Personel AlımıMemur Alımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 30 Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 30 Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı İlanı Yayımlandı! Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere 30 Bilişim Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. Yapılacak alımla ilgili detaylar belli oldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 30 Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı Detayları

Başvuru Şartları Nelerdir?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,
  2. En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
  3. 2021 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve sonraki tarihlerde doğanlar).
  4. 2019 ve 2020 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;
  •  Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile,
  • Sosyal Bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile,
  • Mühendislik alanlarında, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu alanın 20 katı sayıda aday arasına girmiş olmak gerekmektedir. Adayların başvurdukları alanda belirtilen iki KPSS puan türünden yüksek olana göre sıralama yapılacaktır. Alanlar itibariyle son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.
Başvuru Belgeleri
  1. Başvuru formunun bilgisayar çıktısının imzalı ve fotoğraflı sureti,
  2. Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği (e-devlet çıktısı kabul edilir, denkliği olanlar denklik belgesini de ibraz etmelidir.),
  3.  KPSS sonuç belgesi.
Başvuru Şekli ve Tarihi
Başvurular 10 Şubat ile 19 Şubat tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Kurumun Merkez Teşkilatının bulunduğu Eskişehir Yolu 10 Km. No: 276 Çankaya/Ankara adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılması gerekir. Posta ile yapılan başvurularda istenilen belgelerin kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 30 Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı ilanının tam metni için tıklayınız.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu