Kamu Personel AlımıMemur AlımıSözleşmeli Personel Alımı

Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı Yapacak!

Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı Yapacak!
Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı Yapacak!

Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı

Yeni yıl ile birlikte yerel yönetimlere bağlı birimlerde ihtiyaçları doğrultusunda personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu kadın erkek 12 itfaiye Eri Alımı yapacağını duyurdu.

KPSS ve taban puan şartı;

Yayımlanan alım ilanına göre adayların mezun oldukları eğitim kademesine göre KPSS P93 ve KPSS P94 puan türlerinde en az 60 puan almaları şartı bulunuyor.

Başvuru şekli ve zamanı ;

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 14/02/2022-18/02/2022 tarihleri arasında ilanda belirtilen belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Posta ve e-mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kadro unvanı, KPSS puan türü ve nitelikler aşağıdaki gibidir.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı Yapacak!

Başvuru sırasında istenen belgeler ;

  • Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumca onaylanmak üzere fotokopisi.
  • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, E-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)
  • Yabancı okul mezunları için YÖK’ten alınacak denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)
  • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.
  •  Sürücü belgesinin aslı veya Belediyemizce onaylanmak üzere fotokopisi.
  •  2 adet biyometrik fotoğraf (1 adet fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacaktır.)
  •  Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan.
  •  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (E-devlet üzerinden alınabilir.)

Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması ;

T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday, sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 04/03/2022 tarihinde www.kahramanmaras.bel.tr sayfasında ilan edilecek olup, başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylara Belediye tarafından düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgesi’’ başvuru formunun iletişim bilgileri bölümünde belirtmiş olduğu adrese gönderilecektir.

Sözlü ve uygulamalı sınav tarihi:

İtfaiye Eri kadroları için 21/03/2022-25/03/2022 tarihleri arasında yapılacak olan sözlü sınav Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Mehmet Akif Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:2 Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ adresinde, 21/03/2022-25/03/2022 tarihleri arasında yapılacak olan uygulamalı sınav ise İtfaiye Eğitim Merkezi (KABİTEM) Karacasu Mahallesi Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş adresinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav, aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

*İlanda belirtilen kadrolara atanmak için adaylarda aranan ve gerekli olan özel – genel şartları aşağıdaki bağlantıdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın Erkek 12 İtfaiye Eri Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu