Memur Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için memur alımı yapacağıyla ilgili duyuru yayımladı. KPSS Puanı ile bakanlığa farklı kadrolarda memur alımı yapılacağı duyurmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 50 memur alımı yapacağını duyurdu. Lisans ve Önlisans mezunları arasından personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Önlisans Mezunu 10 Büro Memuru Alımı Yapılıyor! 

Aksaray, Batman, Elazığ, Erzurum, Konya, Niğde, Sakarya ve Zonguldak da çalıştırılmak üzere Büro Personeli alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 40 Memur Alımı Yapılıyor! 

Ankara, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Burdur, Çankırı, Hatay, İstanbul, Karabük, Karaman, Kars, Kırklareli, Kilis, Konya, Malatya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Van, Yalova ve Zonguldak bünyesince çalıştırılmak üzere farklı kadrolarda memur alınacak. Avukat, Büro personeli, Mühendis, Şehir Plancısı ve Mimar kadrolarında yapılacak.

Başvuru Şartları Nelerdir? 

a) Mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat ve büro personeli pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır.

b) Sağlık bakımından mühendis, mimar, şehir plancısı, avukat ve büro personeli olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

c) KPSS’ye girmiş ve (2018-KPSS Lisans ve 2018-KPSS Önlisans) sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı almış olmak.

d) 1136 sayılı Avukatlık Kanunun 9’uncu maddesine göre Avukatlığa kabulün ruhsatnamenin verildiği andan itibaren hüküm ifade etmesi ve avukatlığa kabulden sonra Avukat unvanının kullanılabilmesi sebebiyle, Avukat kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların Avukatlık Ruhsatnamesine tercih işlemlerinin son günü itibariyle sahip olmaları gerekmektedir. Aksi halde yerleştirmeleri yapılsa dahi atamaları yapılmayacaktır. Avukatlık stajının tamamlanması ve Avukatlık Ruhsatının alınması için başvuruda bulunulması adaylara “Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak” koşulunun arandığı kadro veya pozisyonlara başvuru hakkı vermez.

Başvurular ÖSYM Üzerinden yapılacak olup yeni bilgiler edindiğimizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu