Memur AlımıKamu Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı 75 Meslek Memuru Alımı Başvuruları Başladı! KPSS Şartı Yok!

Dışişleri Bakanlığı 75 Meslek Memuru Alımı Başvuruları Başladı!
Dışişleri Bakanlığı 75 Meslek Memuru Alımı Başvuruları Başladı!

Dışişleri Bakanlığı 75 Meslek Memuru Alımı

Dışişleri Bakanlığı 75 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları bugün başladı. KPSS şartsız memur alımı başvuruları nasıl yapılır? Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru şartları neler? İşte tüm detaylar…

Meslek Memuru Nedir?

Meslek memurları, Dışişleri Bakanlığının görevlerinin yerine getirilmesinde, çeşitli kademelerde görev ve sorumluluk alarak diplomasi mesleğini icra eden Bakanlığın yönetici kadro memurlarıdır.

Dışişleri Bakanlığı 75 meslek memuru alımı başvurularını yapmak için “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” veya e-devlet Dışişleri Bakanlığı iş başvurusu üzerinden giriş yaparak gerekli adımları doldurmanız ve ilgili ilan şartları sağlamanız gerekmektedir.

Başvuru yapacakların Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşıması şartı aranan ilk koşuldur. Adayların 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması da (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar) gereken bir diğer şartlardandır.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 180 Memur Alımı Yapacak!

Mezuniyet Şartı

Dışişleri Bakanlığı 75 meslek memuru alımına başvurmak için adayların lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun
olması gerekmektedir.
Yukarıdaki bölüm şartını sağlayamayan adayların sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı 180 memur alımı için adaylardan YDS puan türüne ve tabloda belirtilen taban puanlara sahip olma şartı aranırken, adaylardan herhangi bir türde KPSS puan türüne sahip olmaları şartı aranmıyor.

Başvuru Tarihleri

Adaylar 75 Meslek Memuru için başvurularını ise 18 – 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 75 Meslek Memuru Alımı ilanının detayları için (3.SAYFADA) TIKLAYIN

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu