Memur AlımıKamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri!

DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri!
DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri!

DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı

Devlet Su İşleri DSİ işçi personel alımı yapacak. Devlet Su İşleri kendi bünyesinde farklı mesleklerde görevlendirmek üzere toplamda 3 bin 231 işçi personel alımı yapacak.

DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı Başvuru Tarihleri 

2022 yılı için kurumlara tahsis edilen kadrolar ile birlikte geçtiğimiz aylarda önce Tarım ve Orman Bakanlığı, sonrasında ise Orman Genel Müdürlüğü OGM işçi personel alımları yapmıştı.

Bakanlık ve OGM bünyesine yapılan alımlardan sonra şimdide aynı şekilde Devlet Su İşlerine  DSİ’ye işçi personel alımı için başvuru sürecinin başlaması bekleniyor.

Henüz açıklanmış resmi bir tarih bulunmazken, önümüzdeki aylarda DSİ işçi personel alımı için başvuruların alınmaya başlanması bekleniyor.

Hangi Mesleklerde Alım Olacak ? 

DSİ bünyesine toplamda 3 bin 231 kişi olmakla birlikte Mühendis, veteriner hekim, pilot, orman muhafaza memuru, laborant, biyolog, sağlık teknikeri, güvenlik görevlisi gibi pozisyonlara alımların yapılması bekleniyor.
KPSS şartı olacak mı ? 

DSİ bünyesine alınacak personellerden mezuniyet derecesine göre (Lise – Önlisans – Lisans) ilgili KPSS puan türüne sahip olmaları beklenirken, adaylardan KPSS taban puanda talep edilmesi muhtemel görünüyor.

DSİ 3 Bin 231 İşçi Personel Alımı Başvuru Şartları 

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
  • Mezuniyet derecesine göre ilgili KPSS puanına sahip olması
  • İşini yapmaya engel sağlık sorununun olmaması gerek
  • Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  •  Pozisyonlara göre ilgili bölümlerden mezun olmak

Devlet Su İşleri DSİ farklı mesleklerde alımı yapılacak 3 bin 261 işçi personeli alımı için başvuru süreciyle ilgili olarak resmi kılavuz henüz yayımlanmadı. Resmi alım kılavuzunun Resmi Gazete üzerinden yayımlanmasıyla birlikte başvuru şekli ve süreleri netlik kazanacaktır. Alım duyurusunun yayımlanmasıyla birlikte oisbuis.com ekibi olarak siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

 

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu