Memur AlımıBelediye Personel AlımıKamu Personel Alımı

Esenler Belediyesi Kadrolu 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak!

Esenler Belediyesi Kadrolu 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak!
Esenler Belediyesi Kadrolu 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak!

Esenler Belediyesi Kadrolu 15 Zabıta Memuru Alımı

Belediyeler ihtiyaçların doğrultusunda personel alımlarına devam ediyor.İstanbul Esenler Belediyesi kadrolu 15 zabıta memuru alımı için ilan yayımladı. Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere kadrolu 15 Zabıta memuru alımı yapılacak.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Adaylar başvurularını 10 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında Birlik Mah. Mehmet Akif İnan Cad. No: 6-8 Esenler /İstanbul adresinde Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapabilecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

KPSS şartı ve taban puan uygulaması var mı ? 

Adaylardan KPSS P3 puan türünde en az 70 puan alma koşulu bulunuyor.

Kimler başvuru yapabilir , başvuru şartları genel şartları neler ? 

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

 

Kadro dağılımı, sayısı ve KPSS bilgileri aşağıdaki gibidir

Esenler Belediyesi 15 zabıta memuru

Başvuruların değerlendirilmesi ve ilan tarihi

Adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır.  Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesine müteakip, 20/01/2022 tarihinde Belediyemizin www.esenler.bel.tr resmi internet sayfasından ilan edilecektir.

Sözlü ve uygulamalı sınav ne zaman yapılacak ? 

Zabıta Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup; sözlü sınav 24/01/2022-28/01/2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Esenler Belediyesi 15 zabıta memur alım ilanı detayları için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu