Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı 30 Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak!

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 30 Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak. Yapılacak alımların 8 Aralık 2020 ile 11 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara da yapılacak sözlü sınav ile olacağı duyuruldu.

Sınava Katılma Şartları Nelerdir? 

1 – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

2 – En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

3 – Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

4 – Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 120 kişi içerisinde bulunmak (120 inci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

Başvuru Şekli ve Yeri 

Başvuru yapacak adaylar Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan foruma www.turkiye.gov.tr  internet sitesi üzerinden 2 Kasım ile 6 Kasım tarihleri arasında erişerek elektronik ortamda müracaatlarını yapabilirler.

Başvurular e-devlet şifresi ile yapılacağından ötürü adayların www.turkiye.gov.tr hesabının bulunması zorunludur. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için adayların e-devlet şifresi almaları gerekir.

İlan hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

DUYURU: KAMU PERSONEL ALIMLARI, İŞÇİ ALIMLARI, BELEDİYE PERSONEL ALIMLARI, MEMUR ALIMLARI, BANKA PERSONEL ALIMLARI VE KAMU İŞ İLANLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu