featured

Kamu İhale Kurumu, Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Kamu İhale Kurumu, Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı sonuçlarına göre toplam 15 uzman yardımcısı alacak. Başvurular 6 Kasım 2023'te başlayıp, 17 Kasım 2023'te sona erecek. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecek.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu İhale Kurumu, Kamu İhale Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ile 15 uzman yardımcısı alımı yapacak. Yazılı sınav, 09 Aralık 2023’te Ankara’da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı veya yükseköğretim kurumlarından biri tarafından yapılacak. Sözlü sınav tarihi, yazılı sınavı kazanan adaylara daha sonra bildirilecek.

Başvuru şartları arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun genel şartlarını taşımak, belirli yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, belirli yaş sınırlamalarına uymak, sağlık durumu, KPSS puanı gibi kriterler bulunmaktadır. Başvurular, e-Devlet veya Kariyer Kapısı platformları üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Sınav sonuçları, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ilan edilecek ve adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak. Başarılı adaylar, yazılı ve sözlü sınav puanlarının ortalaması alınarak sıralanacak. Sınav ve atama süreciyle ilgili detaylı bilgilere Kamu İhale Kurumu’nun resmi internet sitesinden ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden ulaşılabilecek.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!