Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!
Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!
Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

Kültür Bakanlığı 30 Memur Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuruları sona eriyor. KPSS şartı olmadan memur alımı ilanı yayımlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı kadro ve unvanlarda 30 personel alımı başvurularını bitirmek üzere. Başvuruların online yapıldığı personel alımı ilanına biran önce başvuru yapılması gerektiğini memur adaylarına hatırlatmak isteriz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. 27 Temmuz 2022 Tarihli ve 31905 Sayılı Resmî Gazete ‘de yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Restoratör pozisyonda görevlendirmek üzere farklı şehirlere toplamda  30 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Bakanlık tarafından yayımlanan 30 sözleşmeli Restoratör alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmazken, alım kurumun yapacağı Mesleki Uygulamalı Sınavı ile olacak.
Alım ilanında belirlenen şartları taşıyan adaylar başvurularını 10 – 21 Ağustos 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapabilecekler.
  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  • Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon ve konservasyon konularında eğitim veren üniversitelerin ilgili önlisans ve lisans programlarından (Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Mimari Restorasyon, Restorasyon ve Konservasyon, Rölöve-Restorasyon, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümlerinden) ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından, mezun olmak.
  • Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.
  • Koruma ve onarım alanında uygulama deneyimi olduğunu gösterir nitelikte hazırlanmış çalışma dosyası ibraz etmek.
Başvuru Yapılabilecek İller ve Kontenjanlar

Ankara (2), Antalya (3), Bursa (3), Diyarbakır (3), Erzurum (4), Gaziantep (2), İstanbul (3), İzmir (4), Nevşehir (3), Trabzon (3) Personel alımı olacak.

Uygulama Sınav Tarihi 

Mesleki Uygulamalı Sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ktb.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edilecektir. Ayrıca, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden görüntülenebilecektir

Kültür Bakanlığı KPSS’siz 30 Sözleşmeli Personel Alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!