Memur AlımıKamu Personel AlımıSözleşmeli Personel Alımı

MEB 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!

MEB 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!
MEB 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başlıyor!

MEB 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

MEB 20 bin atama takvimi kapsamında başvurular başlıyor. MEB tarafından duyurulan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 18 Temmuz 2022 tarihinde başlamış olacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin öğretmen atama sürecine ilişkin takvimin yayımlandığını bildirerek ön başvuruların 18-26 Temmuz tarihinde, atamaların ise 1 Eylül’de yapılacağını açıklamıştı.

Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçları ise 16 Ağustos 2022’de açıklanacak.  17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar, 22 Ağustos sonuçlandırılacak.

Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Atama işlemleri, “Ön Başvuru” ve “Tercih Başvurusu” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak ön başvurular, Takvim’de belirtilen süre içerisinde “ilkatama.meb.gov.tr” adresinden Elektronik Ön Başvuru Formu doldurmak suretiyle yapılacaktır.

Adayların ön başvuruya ilişkin kayıtlarını Takvim’de belirtilen tarihin son günü, saat 16.00’ya kadar tamamlanması gerekmektedir.

Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022’de açıklanacak. Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak.
TYP Alımı Olacak mı?

MEB tarafından yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıklar devam ediyor. Bu kapsamda MEB okullara temizlik ve güvenlik personeli TYP alımı da yapacağı büyük beklentiler arasında. MEB TYP alımları başladığında oisbuis.com ‘dan duyurulacaktır.
MEB 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu