1. Ana Sayfa
  2. Memur Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mülakatsız KPSS İle 22 Memur Alımı Yapacak!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mülakatsız KPSS İle 22 Memur Alımı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mülakatsız KPSS İle 22 Memur Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mülakatsız KPSS İle 22 Memur Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 personel alımı yapacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü mülakat yapmadan KPSS puanı esas alınarak personel alımı ilanını kılavuzda belirtti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü kamu personeli alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 personel alımı ilanı O İş Bu İş’te!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam etmek üzere 2022-KPSS (B) grubu P3 puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın en az 50 (elli) puan almış adaylar arasından 22 (yirmi iki) sözleşmeli Mühendis alımı yapılacaktır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı Genel Şartlar

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.
4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı Özel Şartlar

Meteoroloji Mühendisliği Lisans programından mezun olmak aranan ilk şarttır.

Yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için, başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Sağlık bakımından Mühendis olarak çalışmasına engel hali bulunmamak ve 5. 2022 yılı KPSS Lisans P3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak aranan diğer şartlardandır.

Başvuru Şekli

Başvurular e-Devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 09/11/2022 – 18/11/2022 tarihleri arasında alınacaktır.

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap