1. Ana Sayfa
  2. Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı Yapacak!


Milli Savunma Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Milli Savunma Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı

Millî Savunma Bakanlığı personel alımı duyurusu bugün yayımlandı. Millî Savunma Bakanlığı 65 kamu personeli alımı gerçekleştirecek. MSB 65 uzman yardımcısı alımı 22 farklı kadroda olacak. Millî Savunma Bakanlığı 65 uzman yardımcısı alımı başvuru şartları ve diğer detaylar kılavuz ile duyuruldu.

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere; “Millî Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve “Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği” hükümlerine göre 65 Uzman Yardımcısı temini yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri

Başvurular, 27 Ekim – 27 Kasım 2022 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır.

Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.
Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir.

Sözlü Sınav Tarihleri

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca T.C. Millî Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarında ön başvuru sonuçlarının açıklandığına dair duyuru yayımlanacaktır.
Başvuru Genel Şartları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden taban puanı almış olmak,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Eşdeğerliği kabul edilen veya uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarından, nitelik tablosunda belirtilen puanı almış olmak, (uluslararası geçerliliği bulunan belgeyi başvuru sistemine yüklemek)

Kontenjan Dağılımı

Milli Savunma Bakanlığı 63 Kamu Personeli Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 63 Kamu Personeli Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap