Memur AlımıKamu Personel Alımı

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak!
Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı

Yeni yıl ile birlikte Bakanlıklar memur personel alımlarına hız verdi. Bir alım haberide MSB’den geldi. Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 93 sivil memur alınacağını duyurdu.

KPSS şartı ;

Başvuru kılavuzunda bulunan şartları taşıyan tüm adaylar, ilgili KPSS puan türü esas alınarak en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru sıralanacak, mülakat sınavına; atama yapılacak kadro sayısının en fazla 6 (altı) katı kadar aday çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da mülakat sınavına çağrılacaktır.

Başvuru şekli ve zamanı;

Başvurular, 30.12.2021-31.01.2022 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır. İnternet ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak?

Adaylar, https://personeltemm.msb.gov.tr  sitesine girerek e-Devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercihlerimi Göster’ butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecektir.

Kadro dağılımı , kpss puan türü ve aranan nitelikler aşağıdaki gibidir;

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak! Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak! Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak! Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak!

  • Giriş sınavına çağrılan adayların yanında getirmesi gereken belgeler ;
  •  Sınav çağrı belgesi,
  •  T.C. Kimlik Kartı/Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  •  Öğrenim belgesi (diploma) veya geçici mezuniyet belgesi aslı veya kurum veya noterden onaylı sureti ya da yabancı üniversitelerden mezun olunması halinde Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesinin aslı ve fotokopisi veya onaylı sureti,
  •  Müracaat ettiği unvana ait Ustalık-Kalfalık Belgesi, MEB Onaylı Sertifika, Ehliyet, Avukatlık Ruhsatı, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı/Sertifikasının aslı veya onaylı sureti.
  • Şehit, malul gazi veya muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi, (Vazife malulü kabul edilmeyecektir.)
  • Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydının olmadığına dair e-Devletten alınan belge, (Adli sicil kaydı bulunan adaylar ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhinin aslını ve fotokopisini de beraberinde getirecektir.)
  • Güvenlik Soruşturması Formu (adaylar tarafından doldurma talimatına uygun olarak bilgisayarda BÜYÜK HARFLE doldurulacak, 2 (iki) suret çıktısı alınacaktır. Formun sağ üst kısmında yer alan fotoğraf kısmına yazıcı vasıtasıyla renkli fotoğraf baskısı yapılacak, kesinlikle fotoğraf yapıştırılmayacaktır.) Belirtilen şartlara uygun olmayan formlar kabul edilmeyecektir.

Sonuçların duyurulması ;

Mülakat sınavına girmeye hak kazananlara ilişkin duyuru ve sınav sonuç duyurusu https://personeltemin.msb.gov.tr  adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara ayrıca bir belge gönderilmeyecektir.Duyuruların yayımlandığına dair bilgilendirme, adaylara kısa mesaj çekilerek ve bakanlığımız sosyal medya hesaplarında yayımlanarak yapılacaktır. Ayrıca Atamaya hak kazanan adayların tebligatları yazılı olarak posta yolu ile yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı İnternet Üzerinden 93 Sivil Memur Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu