featured

Sağlık Bakanlığı, Uzman Yardımcısı Alımı Gerçekleştirecek

Sağlık Bakanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunan boş kadrolar için özel yarışma sınavı ile 25 sağlık uzman yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 01 Kasım 2023'te başlayacak ve 07 Kasım 2023'te son bulacak. Sınav, 06 - 11 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı, merkez teşkilatında boş bulunan kadrolar için 25 sağlık uzman yardımcısı alımı yapmayı planlamaktadır. Bu alım için belirlenen sınav tarihleri 06 – 11 Aralık 2023 olarak belirlenmiş olup, sınav Ankara’da T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde yapılacaktır. Sınavın saati, sınava katılacak adaylar belirlendikten sonra Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde duyurulacak.

Başvuru şartları arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun genel şartları, belirli yükseköğretim kurumlarından mezun betboss olma, KPSS puanı ve yaş sınırlamaları gibi kriterler bulunmaktadır. Başvurular, e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Sınav sonuçları, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adresi ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu üzerinden ilan edilecek. Sınav betboss giriş sonuçlarına itirazlar, ilan tarihinden itibaren 5 gün içerisinde yazılı olarak yapılabilir.

Atama işlemleri, sınavın değerlendirilmesi sonucunda başarılı olan adayların belirlenen takvim dahilinde gerçekleştirilecek. Atamalar, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri uyarınca tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!