featured

SGK’dan Kariyer Fırsatı 25 Müfettiş Yardımcısı Adayı Aranıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik Kurumu, bünyesine katılacak 25 yeni müfettiş yardımcısı için başvuru sürecini başlattı. 2022 ve 2023 KPSS puanları ile yapılacak değerlendirmeye son başvuru tarihi 27 Kasım 2023!

SGK, Müfettiş Yardımcılığı Pozisyonlarına Başvuruları Açtı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), denetim ve kontrol mekanizmasını güçlendirecek 25 yeni müfettiş yardımcısı için aday arayışına girdi. İşe alım süreci, KPSS puanlarına dayalı olarak gerçekleştirilecek ve adaylar için büyük bir kariyer kapısı aralanıyor.

SGK Müfettiş Yardımcılığı İçin Ne Gerekiyor?

Adayların başvuru gatabet için 2022 veya 2023 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavları’ndan geçerli puanlara sahip olmaları gerekiyor. SGK, müfettiş yardımcılığı yolunda ilk adım olarak yazılı sınavı 10 ve 11 Şubat 2024 tarihlerinde düzenleyecek.

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Adaylar, 27 Kasım’dan itibaren 8 Aralık 2023’e kadar e-Devlet kapısı veya Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını elektronik ortamda tamamlayacaklar. Yazılı sınav, Ankara’daki SGK Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek.

Başvuru ve Sınav Detayları

Başvuru yapan adayların bilgileri elektronik ortamda doğrulanacak ve sınav katılım hakkı kazanan aday listesi SGK’nın resmi web sitesinde gatabet giriş ilan edilecek. Yazılı sınavı geçen adaylar için sözlü sınavın yeri ve zamanı duyurulacak.

SGK Müfettiş Yardımcılığına Kimler Başvurabilir?

SGK’nın aradığı ideal aday profili, 2022 veya 2023 KPSS puanlarına sahip, detaylı bilgi işlem becerilerine hakim ve yazılı iletişimde etkin olan kişilerden oluşuyor. SGK, bu alım ile kamu yönetiminde denetim ve etkinliği artırmayı hedefliyor.

SGK Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

Yazılı sınav 10 ve 11 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak. Sınavın yazılı aşamasını başarıyla tamamlayan adaylar için sözlü sınavın detayları da SGK’nın resmi duyurularında paylaşılacak.

Müfettiş Yardımcılığı Başvuru Sonuçları Nereden Takip Edilecek?

Yazılı ve sözlü sınav sonuçları SGK’nın resmi internet sitesinde ve Kariyer Kapısı platformunda yayınlanacak, böylece adaylar sonuçları kolaylıkla takip edebilecekler.

SGK, müfettiş yardımcılığı pozisyonlarına başvuru yapacak adayları, kamu yönetiminde etkin bir rol alma ve kariyerlerini geliştirme fırsatına davet ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!