Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı
Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı

Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı
Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı

Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı

İŞKUR 125 büro personeli alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR 125 kamu personeli alımı için ilan detayları belli oldu. Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli alımı kılavuzunda belirtilen başvuru şartları neler? Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli alımı başvuru tarihleri ne zaman? İşte İŞKUR 125 memur alımı ilanına ilişkin bütün detaylar bu haberde!

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2’nci maddesinin (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın ilanda belirtilen pozisyonlara göre 125 Sözleşmeli Büro Personeli alınacaktır.

Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 08/05/1988 (dâhil) – 22/05/2005 (dâhil) aralığında olanlar kabul edilir.)
  • Son başvuru tarihi itibarıyla; Yükseköğretim kurumlarının Adalet, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, İşletme Yönetimi, Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sosyal Güvenlik ön lisans programlarından birinden mezun olma şartı bulunmaktadır.

KPSS Şartı

Adayların İŞKUR 125 büro personeli alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için 2022 KPSS (B) grubu P93 puan türünde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

İllere Göre Dağılımı

İŞKUR 125 büro personeli alımı illere göre dağılımı belli oldu. Kılavuzda belirtilen iller aşağıdadır.

Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı Yapacak!

Başvuru Tarihleri

Başvurular elektronik ortamda 08/05/2023 – 22/05/2023 tarihleri arasında alınacaktır.

Başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden “Türkiye İş Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Süresi içerisinde yapılmayan ve nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları ile faks, şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

Adaylar en fazla 5 birim tercihi yapabilecektir.

Türkiye İş Kurumu 125 Büro Personeli Alımı kılavuzu için tıklayın.

4
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
2
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!