YSK 48 Zabıt Katibi – 5 Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
YSK 48 Zabıt Katibi - 5 Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
YSK 48 Zabıt Katibi – 5 Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

YSK zabıt katibi alımı duyurusu yayımlamıştı. YSK tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 48 zabıt katibi ile 5 hizmetli alımı gerçekleştiriliyor. Başvurular sona ermek üzere. Yüksek Seçim Kurulu kamu personeli alımını 32 ilde gerçekleştirecek. YSK personel alımı başvuru şartları nedir?

YSK personel alımı duyurusu an itibariyle duyuruldu. YSK zabıt katibi alımı şartları da yayımlanan kılavuzda belli oldu. YSK hizmetli alımı yapacağını da kamuoyu ile paylaştı. YSK 53 personel alımı başvuru yapmak isteyen adayların izleyeceği yol ve detaylar O İş Bu İş’te!

Adıyaman 1, Ağrı 3, Ankara 2, Artvin 1, Aydın 1, Bitlis 1, Denizli 2, Diyarbakır 1, Erzincan 1, Erzurum 3, Gaziantep 1, Hatay 1, Isparta 1, İstanbul 3, İzmir 2, Kars 2, Malatya 1, Manisa 2, Muş 1, Nevşehir 1, Ordu 1, Siirt 1, Sivas 2, Tekirdağ 1, Trabzon 1, Tunceli, Şanlıurfa 1, Van 1, Kırıkkale 1, Şırnak 1, Ardahan 2, Karabük 1 zabıt katibi alımı gerçekleştirilecektir.

YSK 5 hizmetli ile 48 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek. Hizmetli alımı merkez teşkilatı yani Ankara için geçerli olacak. Başvurular ise 81 ilden alınacak. 48 zabıt katibi alımı illere göre dağılımı ise yukarıda belirtilmiştir.

Başvuru Şekli

Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi

Başvurular 31.08.2022 tarihinde saat 10:00’da başladı ve 09.09.2022 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir.

Zabıt Katibi unvanı için başvuracak adaylar; ekli listede belirtilen sadece bir yer için başvuruda bulunabilecek ve tercih ettiği yer bazında yapılacak sıralamaya katılacak olup, birden fazla yer için başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

KPSS Şartı

Başvuru yapacak adayların 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSP93, Orta Öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Zabıt Katibi ve Hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olunması gerekmektedir.

YSK 53 personel alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!