1. Ana Sayfa
  2. Sözleşmeli Personel Alımı

Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı Yapacak!


+ - 0
Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı

Aile Bakanlığı personel alımı duyurusu bu gece Resmi Gazete’de yayımlandı. Aile Bakanlığı 25 kamu personeli alımı yaş şartı olmadan gerçekleştirecek. Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alımı için aranan şartlar nedir? Aile Bakanlığı personel alımına ilişkin tüm detaylar burada.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2 maddesine göre, aşağıda belirtilen unvan ve sayıda işaret dili tercümanı pozisyonu için mesleki uygulama sınavı ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Özel Şartlar

1) İşaret Dili Tercümanı (4/B) pozisyonuna atanabilmek için;
a) Türk İşaret Dili Yeterlilik sınavından (TİDYES) en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.

Adaylar başvurularını 03/10/2022-21/10/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuruda adaylardan istenecek bilgi ve belgeler şunlardır:

  • Bir adet vesikalık fotoğraf, (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir. )
  • İşaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifikası Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden sisteme yüklenecektir.
  • TİDYES sonuç belgesi Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden sisteme yüklenecektir.
  • Adres bildirimi, sağlık durumları, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin beyanları.
  • İşaret dili tercümanı olarak görev yapmasına ilişkin engeli bulunmamak.

Aile Bakanlığı PGM 25 Şehirde 25 Kamu Personeli Alımı kılavuzu için tıklayın.

Yorum Yap