Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı Yapacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı Yapacak!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı duyurusunu az önce yayımladı. Aile Bakanlığı 12 kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuruları için kılavuz kamuoyuna duyuruldu. Peki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hangi alanda sözleşmeli personel alımı yapacak? İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca 12 (Oniki) sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacaktır.

Aile Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak aranan ilk şartlardandır.

Yukarıdaki şartlar dışında adayların dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları başvuru yapmalarının önünü açacaktır.

Personel Alımı KPSS Şartı

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSS P3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 (on) katı aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Başvurular dijital ortamda 17/10/2022 – 31/10/2022 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/ Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Adaylar birden fazla pozisyona başvurabilecektir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 12 Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 21 Ekim 2022, 21:11

    Ben sosyologum

    Cevapla
Giriş Yap

O İş Bu İş ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!