Sözleşmeli Personel AlımıKamu Personel AlımıPersonel Alımı

HBM Özelleştirme İdaresi 8 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

HBM Özelleştirme İdaresi 8 Kamu Personeli Alımı Yapacak!
HBM Özelleştirme İdaresi 8 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

HBM Özelleştirme İdaresi 8 Kamu Personeli Alımı

Kamu kurumlarına devlet memuru alımı başvuruları devam ediyor. Hazine Maliye Bakanlığı tarafından 8 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Hazine Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi 8 kamu personeli alımı detayları da belli oldu. İşte yayımlanan ilanın detayları.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfından 7’ncidereceden 8 adet kadroya atanmak ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzmanı kadrosu için yetiştirilmek üzere Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Genel Şartları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına katılabilmek için aşağıdaki şartlar aranır:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları
   taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 tarihinde ve bu tarihten sonra doğanlar başvurabilecektir),
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve tabloda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmaktır.

Geçerli Olacak Puan Türkleri

KPSSP-14, KPSSP-19, KPSSP-22, KPSSP-24, KPSSP-39 , KPSSP-44 puan türleridir.

Sınav Başvurusu

Başvurular elektronik ortamda 08.08.2022 tarihinde başlayacak olup, 19.08.2022 tarihi saat 18.00’e kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

HBM Özelleştirme İdaresi 8 Kamu Personeli Alımı kılavuzu için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu