Sözleşmeli Personel AlımıKamu Personel AlımıMemur Alımı

İstanbul Üniversitesi İkamet Şartsız 8 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul Üniversitesi İkamet Şartsız 8 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
İstanbul Üniversitesi İkamet Şartsız 8 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul Üniversitesi İkamet Şartsız 8 Sözleşmeli Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanında güncel duyuruyu kamuoyu ile paylaştı. Üniversite rektörlüğü tarafından paylaşılan ilan ile sözleşmeli personel alımı detayları belli oldu. İstanbul Üniversitesi 8 sözleşmeli bilişim personeli alımı detayları bu haberde.

Mezuniyet Şartı

Üniversite ilanına başvuruda bulunmak için adayların b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri
mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt ̧ dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Adaylar yukarıda belirtilenler bölümler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

Özel şartlar aşağıdaki kılavuzda yer almaktadır.
Puanların Hesaplanması

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının %70’i (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının %30’ununun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak toplam her pozisyon aday miktarının on (10) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.
Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sınava kabul edilecektir. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve sınav yeri www.istanbul.edu.tr sitesinde 10/05/2022 tarihinde ilan edilecek ve başvuru sahiplerine e-posta yolu ile sonuç bildirimi yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

İstanbul Üniversitesi 8 Sözleşmeli Personel Alımı kılavuzu için tıklayın.

Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu