Sözleşmeli Personel AlımıKamu Personel AlımıMemur Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı Yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı Yapacak!
Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı Yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı ilanı resmi gazete’de yayımlandı.Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce 31/12/2022 tarihine kadar görev yapmak üzere farklı branş ve sayıda toplamda 41 sözleşmeli sanatçı alınacak.

KPSS şartı var mı ?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 41 Personel Alımı ilanı için KPSS şartı bulunmuyor.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Başvurular elektronik ortamda e-Devlet – Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden 15/11/2021-24/11/2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav şekli ve tarihi

Sınavlara yapılacak başvuru sayısına göre; sınav yeri, sınav tarihleri ve adayların branşlarına göre hangi gün sınava girecekleri www.ktb.gov.tr ve guzelsanatlar.ktb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Ayrıca, adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Sınavlar uygulamalı olarak yapılacaktır.

Alımların yapılacağı birim, branş ve sayı aşağıdaki gibidir. 

Kültür ve turizm bakanlığı alım ilaı-nı

Genel Şartlar Neler ?

1- Sınav tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
4- Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
5- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel şartlar ve ilanın tam metni için TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu