Sözleşmeli Personel AlımıKamu Personel AlımıMemur Alımı

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!
Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere , farklı görevlerde toplamda 15 sözleşmeli bilişim personeli alımı için resmi gazetede ilana çıktı. Yayımlanan alım ilanına göre Kıdemli Yazılım Uzmanı,NET Yazılım Uzmanı, Yazılım Test Uzmanı, Veri Tabanı ve Orta Katman Yönetim Uzmanı, MSSQL, PostgreSQL Veri Tabanı Uzmanı, Kıdemli Ağ Güvenliği Uzmanı, Ağ Güvenliği Uzmanı ve Windows Sunucu Uzmanı pozisyonlarında yüksek maaşlar ile alımlar yapılacak

KPSS ve YDS şartı

Sağlık Bakanlığı 15 sözleşmeli personel alım ilanına göre  KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile e 2016 yılından itibaren (2016 yılı dahil) yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre adaylar sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Adaylar, başvurularını 08/11/2021 – 26/11/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Alınacak pozisyon , sayısı ve ödenecek ücret aşağıdaki gibidir.

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Başvuruların Değerlendirilmesi

1-Genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak her pozisyon için sıralama yapılacak ve aday listesi oluşturulacaktır.
2- Aday listesine göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşme yapılacak her pozisyon sayısının 5 (beş) katı kadar aday mülakata çağırılacaktır.
3-Mülakata katılmaya son sırada hak kazanan adaylardan aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı mülakata kabul edilecektir.

Başvuru sonuçlarının duyurulması 

Mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi sbsgm.saglik.gov.tr sitesinde 06/12/2021 – 10/12/2021 tarihleri arasında ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Bu ilan tebligat yerine geçecek olup ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı tam metni için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu